Följ oss

Hej, vad letar du efter?

Kontakt

Vittsjö GIK
Västanvägen 22
282 66 Vittsjö
Sverige

H: https://www.vgik.se
E: kansli@vgik.se
T: +46 451-228 03


Organisationsnummer: 837000-3017
Föreningsnummer: 4439

Bankgiro: 881-8940
BIC: SWEDSESS
IBAN: SE4780000823961532380274
Swish: 123 695 4424

Medlemsfrågor

För frågor gällande ditt medlemskap, kontakta widell@vgik.se.

Biljettfrågor

Har du frågor om säsongskort eller lösbiljetter, kontakta madde@vgik.se.

Föreningsfrågor

För generella frågor, kontakta kansli@vgik.se.

Pressinformation

Vi är väldigt måna om att på bästa sätt ta hand dig som representant för media och press. Vi vill tillgodose era behov mer än väl för att ni ska kunna göra ert bästa arbete när ni kommer till Vittsjö IP under säsongen.

Pressackrediteringar ska göras, senast klockan tolv sista vardagen inför varje match, via mejl till Lotta Johnsson på lotta@vgik.se. Mer praktisk information ges vid bekräftelse av ackrediteringen.

Önskemål om intervjuer med spelare, tränare eller andra i klubben skickas via mejl till Erika Nilsson på erika@vgik.se.

Föreningens klubbmärke finns att ladda hem här.

Damsektionens styrelse

Erika Nilsson

Ordförande

erika@vgik.se / 070-752 45 14

Karin Persson

Sekreterare

karin@vgik.se / 073-065 19 67

Conny Bengtsson

Kassör

conny@vgik.se / 070-286 42 10

Magnus Sångberg

Sportchef

magnus@vgik.se / 070-511 31 60

Madeleine Johannesson

Tävlings- och evenemangsansvarig

madde@vgik.se / 070-303 78 14

Caroline Anglefalk Åberg

Ungdomsansvarig

caroline@vgik.se / 070-622 92 02

Anders Widell

Administration

widell@vgik.se / 070-303 43 97

Charlotte Johnsson

Presskontakter

lotta@vgik.se / 070-770 88 48

Anders Fredriksson

Ledamot

fredriksson@vgik.se / 070-934 80 05

Claes Moberg

Ledamot 

claes@vgik.se / 072-886 40 77

Styrelsen ansvarar

Styrelsen ansvarar för att fastställa riktlinjer och strategier för Vittsjö GIKs dam- och flickverksamhet samt att övervaka organisationens arbete. Styrelsen arbetar ideellt och erhåller inget arvode för sitt arbete. Samtliga styrelseledamöter är ”oberoende”. Ingen har någon form av operativt arbete inom föreningen eller bolagen.

Valberedning

XX, ordförande
XX
XX

Har du förslag på personer som bör ingå i Vittsjö GIK damsektionsstyrelse? Valberedningen nås på XX.

Instruktion för valberedningen hittar du här.

Copyright © 2021 Vittsjö GIK. Alla rättigheter reserverade.